نظارت لحظه اي بر اعمال كاربران (User Monitoring) در نرم افزار اسكناس

مشاهده امکانات و توضیحات نرم افزار اسکناس


نظارت لحظه اي بر اعمال كاربران (User Monitoring) در نرم افزار اسكناس

نظارت لحظه اي بر اعمال كاربران (User Monitoring) در نرم افزار اسكناس

بسم الله الرحمن الرحیم

نظارت لحظه ای بر اعمال کاربران (User Monitoring) در نرم افزار اسکناس

 

پیش نیاز ها:

برای استفاده کنندگان نرم افزار حسابداری اسکناس:

آموزش سطح 1 نرم افزار حسابداری فروشگاهی، شرکتی اسکناس

برای استفاده کنندگان نرم افزار مدیریت تعمیرگاه اسکناس:

آموزش سطح 1 نرم افزار مدیریت تعمیرگاه، خدمات و خدمات پس از فروش اسکناس

 

 

فهرست مطالب

فصل اول: نظارت بر اعمال کاربران (User Monitoring) چیست؟

فصل دوم: نظارت بر اعمال کاربران در نرم افزار اسکناس و مزیت های آن

فصل سوم: تنظیمات سیستم نظارت کاربران نرم افزار اسکناس

فصل چهارم: مشاهده گزارش اعمال کاربران در نرم افزار اسکناس

فصل پنجم: مشاهده لحظه ای و آنلاین اعمال کاربر (Online User Monitoring)

 

 

 

 

فصل اول: نظارت بر اعمال کاربران (User Monitoring) چیست؟

نظارت بر کاربران یک تکنولوژی نظارت نامحسوس است که تمام رفتار ها و اعمالی که کاربران در سیستم مربوطه انجام می دهند را به طور نامحسوس ذخیره و ضبط می کند.

البته سیستم Real User Monitoring معمولا برای جاسوسی از کلیه اعمال و فعالیت های یک کاربر خاص است که تمامی تعاملات کاربر با وب سایت ها، نرم افزار های آنلاین و... را ذخیره می کند. ولی منظور ما از نظارت بر اعمال کاربران صرفا نظارت بر فعالیت های کاربر درون نرم افزار است.

 

فصل دوم: نظارت بر اعمال کاربران در نرم افزار اسکناس و مزیت های آن

یکی از امکانات بسیار محبوب و پر کاربرد نرم افزار حسابداری اسکناس سیستم نظارت بر اعمال کاربران یا همان User Monitoring است.

این سیستم کاربرد فراوانی برای صاحبان کسب و کار های متوسط و بزرگ دارد. در نرم افزار اسکناس مدیر یا کاربری که مجوزش را داشته باشد می تواند تمامی اعمال، رفتارها و فعالیت های درون نرم افزاری تمامی کاربران را مشاهده و ردیابی کنید.

در سیستم نظارت بر اعمال کاربران اسکناس 5،000،000 عمل و رفتار آخر کاربران قابل مشاهده و مانیتورینگ است.

جالب است بدانید در نرم افزار اسکناس بیش از 500 نوع عمل کاربران قابل ردیابی است. این رقم به این معنی است که تقریبا کوچکترین فعالیت های کاربران نیز ذخیره و ضبط می گردد و مدیر سیستم می توانید در هر زمان دلخواه اقدام به مانیتورینگ و گزارش گیری از این اعمال کند.

حتی اگر کاربر هیچ سندی را ثبت یا ویرایش نکند و هیچ تغییری در سیستم حسابداری اعمال ننماید و فقط اقدام به مشاهده برخی از گزارش ها بنماید باز هم در سیستم ثبت می گردد و شما حتی می توانید بررسی کنید که کدام کاربران کدام گزارش ها یا اطلاعات را مشاهده کرده اند. به عنوان مثال اگر یک کاربر فقط مانده حساب یک مشتری را بررسی کند شما متوجه می شوید!!!

مزیت های نظارت بر اعمال کاربران بر کسی پوشیده نیست همینقدر کافی است که بگوییم با وجود چنین سیستمی تقریبا دیگر هیچ کاربر و حسابداری قادر به اختلاس یا هر نوع تخلفی نخواهد بود و در صورت مشاهده کوچکترین تناقضات در سیستم حسابداری، مدیر می تواند به راحتی کاربر خاطی را پیدا کند.

همچنین با وجود سیستم نظارت بر اعمال کاربران دیگر کسی نمی تواند از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند و در صورت مشاهده اشتباهات ثبتی به راحتی می توان کاربر یا حسابداری که مرتکب این اشتباه شده است را شناسایی کرد.

 

فصل سوم: تنظیمات سیستم نظارت کاربران نرم افزار اسکناس

برای ورود به بخش تنظیمات نظارت بر اعمال کاربران وارد آیتم 821 منوی اصلی شوید:

 

 

 

در این پنجره لیستی از اعمال قابل ثبت کاربران (که بیش از 500 قلم است) قرار دارد.

هر عمل یک درجه اهمیت (بین 0 تا 255) دارد که بیانگر مهم یا مهم نبودن انجام این عمل است. به عنوان مثال اهمیت "بازگردانی اطلاعات" 240 است که می دهد که "بازگردانی اطلاعات" اهمیت بالایی دارد.

در قسمت "حداقل اهمیت عمل برای ثبت و مانیتورینگ" می توانید مشخص کنید که چه اعمالی ثبت شوند و چه اعمالی ثبت نشوند. به عنوان مثال اگر این عدد بر روی 160 تنظیم گردد فقط اعمالی برای نظارت ذخیره و ضبط می گردند که درجه اهمیت آنها بیشتر یا مساوی 160 باشد. در صورتی که این عدد بر روی صفر تنظیم گردد تمامی اعمال کاربران ذخیره می گردند و در صورتی که بر روی 255 تنظیم گردد تقریبا هیچ کدام از اعمال ذخیره نمی گردند.

همچنین در صورت دلخواه شما می توانید درجه اهمیت یک عمل را تغییر دهید:

 

 

 

فصل چهارم: مشاهده گزارش اعمال کاربران در نرم افزار اسکناس

برای مشاهده گزارش اعمال کاربران وارد آیتم 391 منوی اصلی شوید:

 

 

بعد از انتخاب بازه تاریخی پنجره زیر باز می گردد:

 

همانطور که مشخص است در این پنجره می توانید مشخص کنید که اعمال ضبط شده با چه درجه اهمیتی نمایش داده شوند.

برای گذر از این پنجره دو بار اینتر (Enter) بزنید تا گزارش اعمال کاربران نمایش داده شود:

 

 

همانطور که می بینید لیست تمامی اعمال کاربران نمایش داده شد. (توجه که اعمال مدیر ذخیره نمی شوند و برای آزمایش این امکان حتما باید کاربر بسازید)

در این گزارش مشخص است که هر کاربر در چه تاریخ و ساعتی از چه سیستمی چه عملی را انجام داده است.

یکی از نکات این پنجره رنگی بودن گزارشات است. این رنگ بندی بر اساس درجه اهمیت اعمال است یعنی اعمالی که درجه اهمیت آنها بین 0 تا 100 باشد رنگ مشکی، اعمالی که درجه اهمیت آنها بین 101 تا 140 باشد رنگ سبز، اعمال مهم تر که بین 141 تا 180 هستند رنگ قرمز پر رنگ و اعمال خیلی مهم (بالاتر از 180) به رنگ قرمز نشان داده می شوند.

این امکان وجود دارد که گزارش را بر اساس نام عمل، نام کاربر، رایانه کاربر، تاریخ، ساعت و... فیلتر کنیم.

 

فصل پنجم: مشاهده لحظه ای و آنلاین اعمال کاربر (Online User Monitoring)

 

برای مشاهده لحظه ای و آنلاین اعمال کاربران کافی است همانطور که در فصل قبل گفته شد وارد گزارش مانیتورنگ اعمال کاربر شوید و مانند تصویر زیر تیک گزینه "به روزرسانی آنلاین و لحظه ای" را بزنید.

 

پس از انجام این کار بدون نیاز به فشردن دکمه "به روز رسانی" هر زمان هر کاربر عملی را انجام دهد بلافاصله و بی درنگ در این پنجره نمایش داده می شود. با این کار شما می توانید در زمان های حساس به صورت آنلاین و لحظه ای بر کاربران نرم افزار حسابداری خود نظارت داشته باشید.

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها:

نظارت بر اعمال كاربران , نظارت بر رفتار كاربر , نظارت بر فعاليت هاي كاربر , مانيتورينگ اعمال كاربر در نرم افزار حسابداري اسكناس , نرم افزار مانيتورينگ و نظارت اعمال كاربر , User Monitoring , نظارت آنلاين كاربر , نظارت نامحسوس بر كاربران , Real User Monitoring , امنيت در نرم افزار حسابداري اسكناس , Online User Monitoring , نظارت و مانيتورنگ لحظه اي كاربر , نرم افزار مانيتورنيگ , جلوگيري از اختلاس در نرم افزار حسابداري , جلوگيري از اختلاس حسابداران , جلوگيري از تخلف حسابداران در نرم افزار حسابداري , پيدا كردن حسابدار متخلف ,