آموزش سفارشي سازي گزارشات (تعيين ستون هاي نمايشي گزارش)

مشاهده امکانات و توضیحات نرم افزار اسکناس


آموزش سفارشي سازي گزارشات (تعيين ستون هاي نمايشي گزارش)

آموزش سفارشي سازي گزارشات (تعيين ستون هاي نمايشي گزارش)

بسم اللهالرحمن الرحیم

آموزش سفارشی سازی گزارشات (تعیین ستون های نمایشی گزارش)

 

در نرم افزار حسابداری اسکناس امکان تعیین ستون های نمایشی در تمامی گزارشات وجود دارد.

به عنوان مثالگزارش موجودی و گردش نقدی صندوق را باز کنید (آیتم 300 منوی اصلی):

همانطور که درتصویر بالا مشاهده می کنید لیست ستون هایی که در این گزارش به کاربر نمایش داده میشود عبارتند از : شماره سند، تاریخ، توضیحات، ریال ورودی، ریال خروجی و مانده نهایی.

در صورت دلخواهمی توانیم ستون های نمایشی گزارش را کم یا زیاد کنیم.

برای این منظوربر روی گزارش راست کلیک کرده و گزینه "ویرایش ستون های نمایشی" را ازمنوی باز شده انتخاب کنید.

همچنین می توانیدبه جای راست کلیک و انتخاب گزینه "ویرایش ستون های نمایشی" فقط کلید ترکیبی"Ctrl+E" را بر روی کیبورد بزنید.

 

پس از انتخاب گزینه"ویرایش ستون های نمایشی" پنجره زیر باز می شود:

 

در این پنجره میتوانید هر ستونی که مایل هستید در گزارش موجودی و گردش نقدی صندوق نمایش داده شودرا انتخاب کنید. برای این منظور باید تیک "نمایش" ستون مورد نظر را بزنید.

در این مثال تیک"نمایش" ستون "نام" را انتخاب کردیم تا از این به بعد درگزارش موجودی نقدی صندوق، نام حساب نیز نمایش داده شود.

همچنین می توانیممانند تصویر زیر عرض هر ستون را کم یا زیاد کنیم:

بعد از انجام تغییرات،بر روی "تایید" کلیک می کنیم تا تغییرات بر روی گزارش اعمال شوند.

همانطور که درتصویر مشخص شده است ستون "نام" به گزارش اضافه شد. اما قسمتی از ستونمانده حساب از کادر گزارش خارج شده است برای رفع این مشکل باید عرض ستون ها را تاحد ممکن کم کنید تا همه در کادر گزارش قرار گیرند.

برای این منظورهم می توانید همانطور که در بالا گفته شد در پنجره "ویرایش ستون های نمایشی"عرض ستون ها را تغییر دهید. هم می توانید با ماوس بر روی لبه ستون مورد نظر کلیک کردهو به چپ و راست بکشید تا عرض ستون تغییر کند:

در نهایت برای اینکهتنظیمات ستون های نمایشی گزارش برای همیشه ذخیره گردند بر روی گزارش راست کلیک کردهو گزینه "ذخیره تغییرات ستون ها برای نمایش" را انتخاب کنید و یا کلیدترکیبی "Ctrl+D" را بزنید:

 

نکته مهم:

برخی گزارشات منویراست کلیک متفاوتی با منویی که در تصویر مشاهده می کنید دارند.

به عنوان مثالاگر وارد گزارش فروش (آیتم 323 منوی اصلی) شوید و بر روی گزارش راست کلیک کنیدمشاهده خواهید کرد که منوی متفاوتی باز خواهد شد:

همانطور که درتصویر مشخص شده است در این نوع گزارشات برای دسترسی به منوی مورد نظر، گزینه"منوی پیش فرض همه گزارشات" را انتخاب می کنیم.

 

 

برچسب ها:

ويرايش ستون هاي گزارشات , گزارشات پويا , ترفند هاي گزارشات , گزارشات دايناميك , امكانات گزارش گيري , شخصي سازي گزارشات , نرم افزار مديريت تعميرگاه , نرم افزار حسابداري , حسابداري فروشگاهي , حسابداري شركتي , مديريت تعميرگاه موبايل , حسابداري توليدي , نرم افزار مديريت تعميرات و تراشكاري