ثبت شماره قبض دستي،افزودن مشتری به ليست سياه،عدم سريال تكراري

مشاهده امکانات و توضیحات نرم افزار اسکناس


ثبت شماره قبض دستي،افزودن مشتری به ليست سياه،عدم سريال تكراري

ثبت شماره قبض دستي،افزودن مشتری به ليست سياه،عدم سريال تكراري

بسم الله الرحمن الرحیم

ثبت شماره قبض دستی،افزودن مشتری به لیست سیاه،عدم سریال تکراری

 

پیش نیاز ها

آموزش سطح 1 نرم افزار مدیریت تعمیرگاه

 

فهرست مطالب

فصل اول: چگونه شماره قبض دستی ثبت کنیم

فصل دوم: افزودن یک مشتری به لیست سیاه

فصل سوم: جلوگیری از پذیرش دستگاه تعمیری با سریال تکراری

 

فصل اول: چگونه شماره قبض دستی ثبت کنیم

همانظور که می دانید در نرم افزار مدیریت تعمیرگاه اسکناس هنگام پذیرش جدید دستگاه تعمیری، شماره قبض به صورت خودکار ثبت می شود:

شماره قبض، شناسه ای یکتا است که به ازای هر قبض پذیرش متفاوت است و نرم افزار به صورت خودکار این شماره را برای هر پذیرش دستگاه تعمیری اختصاص می دهد و شما می توانید از این شماره برای پیدا کردن سریع به قبض مورد نظر اقدام نمایید.

اما در صورتی که تمایل داشته باشید نرم افزار حسابداری تعمیرگاه اسکناس این امکان را برای شما فراهم آورده است که این شماره قبض را به صورت دستی وارد نمایید.

بدین منظور ابتدا وارد آیتم 820 منوی اصلی شوید تا تنظیمات نرم افزار اسکناس باز شود:

 

مانند تصویر بالا وارد سربرگ "تعمیرگاه" شوید و تیک گزینه "شماره قبض به صورت خودکار پر شود" را برداشته و بر روی ثبت "تنظیمات" کلیک کنید تا تنظیمات در نرم افزار مدیریت تعمیرگاه ذخیره گردد.

اکنون هنگام پذیرش دستگاه تعمیری می توانید شماره قبض را به صورت دستی وارد نمایید.

نکته مهم: در صورتی که تمایل ندارید شماره قبض را به صورت دستی وارد کنید و فقط می خواهید شماره قبض پذیرش دستگاه تعمیری از یک شروع نشود و از عدد دلخواه شما شروع شود ابتدا طبق آموزشی که گفته شد ثبت شماره قبض را دستی کنید و یک پذیرش با شماره قبض دلخواه (مثلا 1001) ثبت کنید و سپس دوباره از قسمت تنظیمات نرم افزار تعمیرگاه اسکناس شماره قبض را بر روی خودکار تنظیم کنید. با این کار از این پس شماره قبض به صورت خودکار از 1002 به بالا ثبت می گردند.

 

فصل دوم: افزودن یک مشتری به لیست سیاه

فرض کنید یک مشتری بدحساب است یا یک دستگاه تعمیری بسیار بد تعمیر است و باعث ایجاد مشکلاتی برای شما شده است. در صورتی که دوست دارید این دستگاه هیچوقت در آینده، اشتباهی پذیرش نشود این فصل را مطالعه کنید.

نرم افزار مدیریت تعمیرگاه و خدمات پس از فروش اسکناس این امکان را به شما می دهد که دستگاه هایی که به هر دلیلی دوست ندارید پذیرش کنید را به لیست سیاه اضافه کنید تا هیچ گاه اشتباهی پذیرش نشوند.

این کار بسیار ساده است و کافی است هنگام پذیرش جدید، پس از ورود شماره سریال دستگاه مورد نظر بر روی شماره سریال راست کلیک کرده و گزینه "افزودن سریال در لیست سیاه" را انتخاب کنید تا سریال مورد نظر به لیست سیاه نرم افزار افزوده شود

از این پس هر زمان اقدام به پذیرش دستگاه تعمیری با این شماره سریال نمایید، نرم افزار به شما اخطار خواهد داد که این شماره سریال در لیست سیاه قرار دارد.

همچنین همانطور که در تصویر مشهود است در هر زمان می توانید اقدام به "حذف سریال از لیست سیاه" نمایید.

 

فصل سوم: جلوگیری از پذیرش دستگاه تعمیری با سریال تکراری

در صورتی که تمایل دارید نرم افزار از پذیرش دستگاه های تعمیری با شماره سریال تکراری جلوگیری کند وارد تنظیمات نرم افزار (آیتم 820 منوی اصلی) شوید:

طبق تصویر بالا وارد سربرگ "تعمیرگاه" شوید، تیک گزینه "عدم پذیرش با سریال تکراری" را بزنید و بر روی "ثبت تنظیمات" کلیک کنید.

با این کار اگر اشتباها یک دستگاه را دو بار پذیرش کنید نرم افزار جلوی این کار را خواهد گرفت.

نکته مهم: توجه کنید فقط در صورتی که دستگاهی با همین شماره سریال قبلا پذیرش شده باشد و به مشتری تحویل داده نشده باشد نرم افزار جلوی پذیرش مجدد آن را می گیرد ولی در صورتی که دستگاه قبلا پذیرش شده باشد و سپس تحویل داده شده باشد در پذیرش مجدد آن مشکلی رخ نخواهد داد.

 

 

برچسب ها:

پذيرش , شماره قبض , افزونگي داده , ليست سياه , مشتري , سرعت , آموزش نرم افزار مديريت تعميرگاه اسكناس , نرم افزار مديريت تعميرگاه , نرم افزار تعميرگاهي , نرم افزار خدماتي , نرم افزار شركت خدماتي , نرم افزار شركت خدمات پس از فروش , آموزش پذيرش دستگاه تعميري , تعمير دستگاه تعميري , نرم افزار حسابداري تعميرگاه , تحويل دستگاه به مشتري , جستجوي دستگاه تعميري , نرم افزار مديريت تعميرگاه موبايل , حسابداري موبايل , حسابداري تلفن همراه , مديريت تعميرگاه تلفن همراه , مديريت تعميرگاه موبايل , نرم افزار تعميرگاه كامپيوتر , مديريت تعميرگاه كامپيوتر , تعميرات سخت افزار , تعميرات نرم افزار , نرم افزار مديريت تعميرگاه يخچال فريزر