آموزش نرم افزار مدیریت اتوسرویس و تعویض روغن اسکناس

مشاهده امکانات و توضیحات نرم افزار اسکناس


آموزش نرم افزار مدیریت اتوسرویس و تعویض روغن اسکناس

آموزش نرم افزار مدیریت اتوسرویس و تعویض روغن اسکناس

بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش نرم افزار مدیریت اتو سرویس و تعویض روغن اسکناس

 

 

فهرست مطالب

فصل اول: شروع به کار نرم افزار اتوسرویس و تعویض روغن

فصل دوم: پنجره اصلی نرم افزار

فصل سوم: آموزش پذیرش خودرو

 

 

فصل اول: شروع به کار نرم افزار اتوسرویس و تعویض روغن

پس از نصب نرم افزار می توانید آن رو از روی دسکتاپ اجرا نمایید.

در صورتی که موفق به نصب نرم افزار اتو سرویس نشدید با ما تماس بگیرید.

هر بار نرم افزار اسکناس را اجرا پنجره ورود به نرم افزار باز خواهد شد:

 

 

در این پنجره بر روی کاربر "مدیر" کلیک کنید و در قسمت رمز عبور 123 را وارد نمایید تا وارد پنجره اصلی نرم افزار شوید.

اگر اولین باری باشد که نرم افزار اسکناس را اجرا می کنید پس از عبور از قسمت کاربری پنجره زیر باز نمایان می گردد:

 

 

وظیفه اصلی پنجره شروع به کار انجام تنظیمات اولیه نرم افزار طبق نیاز شما است. از آنجایی که نرم افزار اسکناس امکانات زیادی برای مشاغل گوناگون دارد شما باید همان اول شغل خود (اتو سرویس و تعویض روغن) را انتخاب نمایید تا نرم افزار برای شغل شما تنظیم شود.

برای این منظور بر روی "بعدی" کلیک کنید تا صفحه زیر باز گردد:

 

 

در این صفحه اطلاعات خود را با دقت وارد نمایید زیرا برخی از این اطلاعات در رسید پذیرش و فاکتورهای چاپی استفاده می شوند.

مهم ترین بخش این صفحه نوع کار و استفاده از نرم افزار است که حتما باید گزینه "اتوسرویس و تعویض روغن" را انتخاب نمایید تا نرم افزار عمومی اسکناس به نرم افزار مدیریت اتوسرویس و تعویض روغن تبدیل شود.

سپس دوباره بر روی "بعدی" کلیک کنید تا صفحه زیر باز شود:

 

 

در این قسمت پس از مطالعه شرایط استفاده از نرم افزار اسکناس، تیک گزینه "شرایط استفاده از نرم افزار را می پذیرم" را فعال نمایید.

ضمنا اگر از نسخه آزمایشی نرم افزار اسکناس استفاده می کنید و هنوز کد فعال سازی دریافت نکردید تیک گزینه "هنوز نرم افزار را خریداری نکرده ام" را نیز فعال کنید.

در نهایت بر روی دکمه "پایان" کلیک کنید تا تنظیمات اولیه نرم افزار انجام شده و نرم افزار اتو سرویس و تعویض روغن اسکناس آماده استفاده شود.

 

نکته مهم: در صورتی که در پنجره شروع به کار اطلاعاتی را نادرست وارد کرده اید یا گزینه نوع کار و استفاده از نرم افزار را درست انتخاب نکرده اید می توانید دوباره به این پنجره مراجعه نموده و اطلاعات درست را وارد نمایید. برای این منظور از این مسیر اقدام کنید:

 

 

نکته مهم: همانطور که می بینید در نرم افزار اسکناس کنار تمامی منو ها یک عدد وجود دارد. مثلا کنار منوی "امکانات" عدد 8 و کنار منوی "تنظیمات" عدد 2 قرار دارد. برای دسترسی سریع تر به گزینه های منوی اصلی نرم افزار می توانید از این اعداد استفاده کنید. به عنوان مثال برای باز کردن "پنجره شروع به کار" کافی است در پنجره اصلی نرم افزار روی کیبورد عدد 8290 را تایپ کنید. دقت کنید که در آموزش ها هر گاه مثلا گفته می شود وارد آیتم 820 منوی اصلی شوید. منظور این است که در صفحه اصلی نرم افزار عدد 820 را روی کیبورد تایپ کنید.

 

فصل دوم: پنجره اصلی نرم افزار اتوسرویس و تعویض روغن

پس از پایان تنظیمات پنجره شروع به کار چون نوع استفاده را بر روی اتو سرویس و تعویض روغن تنظیم کرده ایم پنجره اصلی شبیه به تصویر زیر می شود:

 

 

در سمت چپ پنجره اصلی قسمتی به نام "دسترسی سریع به منو" وجود دارد که امکاناتی که زیاد با آن سر و کار دارید در اینجا قرار گرفته است.

تمامی امکانات مورد نیاز شما در منوهای بالای پنجره اصلی قرار دارند و فقط آیتم های پر کاربرد در این قسمت قرار داده شده است. برای کم یا زیاد کردن گزینه های "دسترسی سریع به منو" می توانید بر روی دکمه کوچک "تنظیمات" که پایین قسمت دسترسی سریع به منو قرار دارد کلیک کنید.

از آنجایی که در یک اتوسرویس خواب خودرو نداریم و خودرو ها همان زمان پذیرش به مشتری تحویل می شوند، پر کاربرد ترین پنجره ای که شما از آن استفاده می نمایید گزینه "پذیرش و تحویل سریع" است.

 

 

فصل سوم: آموزش پذیرش خودرو

برای پذیرش خودرو در نرم افزار مدیریت اتوسرویس اسکناس کافی است بر روی دکمه "پذیرش و تحویل سریع" کلیک کنید تا پنجره زیر باز شود:

 

 

نکته مهم: توجه کنید که در تمامی مراحل ثبت اطلاعات پذیرش، خدمات صورت گرفته و چاپ فاکتور و بایگانی نیازی به استفاده از ماوس نداریم و می توانیم به ترتیب اطلاعات مربوط به هر قسمت را وارد کرده و اینتر بزنیم تا سرعت بالاتری در ثبت اطلاعات داشته باشیم

ابتدا همانطور که مشخص است شماره همراه مشتری را وارد کرده و اینتر می زنیم. اگر اولین مراجعه مشتری باشد پنجره زیر نمایان می گردد:

 

 

در این پنجره نام مشتری را وارد کرده و دوباره اینتر می زنیم.

پس از ورود مشخصات فردی مشتری قسمت ثبت پلاک خودرو فعال می شود:

 

 

در این قسمت مانند تصویر بالا کافی است پلاک خودرو را از چپ به راست تایپ نماییم.

پس از ورود شماره پلاک نوع خودرو را وارد کرده و با زدن اینتر وارد بخش "سرویس های درخواستی" می شویم.

در این بخش سرویس هایی که مشتری درخواست کرده است تایپ می کنیم. همچنین می توانیم با کلید جهت نمای پایین لیست گزینه های پیش فرض را باز کنیم و یک یا چند گزینه از آن را انتخاب نماییم:

 

 

پس از این قسمت در صورت تمایل می توانیم لوازم همراه و وضعیت ظاهری خودرو را نیز وارد کنیم ولی از آنجایی که در اتوسرویس خواب خودرو نداریم شاید نیازی به ورود این اطلاعات نباشد.

 

 

سپس به بخش مهم اطلاعات سرویس قبلی و جاری می رسیم.

یکی از قابلیت های جذاب نرم افزار اتوسرویس و مدیریت تعویض روغنی اسکناس قابلیت یادآوری پیامکی موعد سرویس بعدی به مشتری است.

از آنجایی که تعویض روغن بر اساس کیلومتر انجام می شود و زمان دقیقی ندارد بسیار ضروری است که اطلاعات دقیقی از ماشین در این قسمت ثبت شود.

در صورت که تاریخ تعویض روغن قبلی، کیلومتر قبلی و کیلومتر جاری را در نرم افزار درست وارد کنیم، نرم افزار می تواند با استفاده از این اطلاعات تاریخ حدودی تعویض روغن بعدی این خودرو را حدس بزند.

ضمنا گزینه کارکرد بعد از سرویس میزان کیلومتری است که این خودرو بعد از سرویس جاری می تواند حرکت کند. به عنوان مثال اگر روغن 8000 برای مشتری استفاده کردید باید در این قسمت 8000 وارد کنید.

پس از ورود این اطلاعات تاریخ سرویس بعدی تخمین زده می شود:

 

 

سپس در قسمت پایین  پنجره پذیرش تمامی لوازم و خدماتی که ارائه کردیم را ثبت می کنیم:

 

 

پس از ثبت خدمات ارائه شده در قسمت تحویل به مشتری نحوه دریافت هزینه خدمات را وارد کرده و بر روی دکمه تحویل کلیک می کنیم:

 

 

پس از کلیک بر روی دکمه تحویل در صورت تمایل می توانید فاکتور خدمات را برای مشتری چاپ نمایید.

ضمنا در نرم افزار مدیریت اتوسرویس و تعویض روغنی اسکناس امکان طراحی فاکتور در سایز های مختلف به سلیقه خودتان وجود دارد.

 

تبریک، شما مطالب اولیه نرم افزار مدیریت اتوسرویس و تعویض روغنی اسکناس را فرا گرفتید.

نکته: توجه کنید که در این آموزش تنها مطالب کلی که برای اتوسرویس های کوچک و ساده مفید است گنجانده شده است و بسیاری از مطالب و امکانات کاربردی که برای مدیریت تعمیرگاه های بزرگ، شرکت های گارانتی و خدمات پس از فروش و نمایندگی ها مناسب و ضروری می باشد در آن ذکر نشده است.

 

 

برچسب ها:

آموزش نرم افزار مديريت تعميرگاه اسكناس , نرم افزار مديريت تعميرگاه , نرم افزار خدماتي , اتوسرويس و تعويض روغني