لیست سیاه (Black List) در نرم افزار ارسال پیامک

مشاهده امکانات و توضیحات نرم افزار اسکناس


لیست سیاه (Black List) در نرم افزار ارسال پیامک

لیست سیاه (Black List) در نرم افزار ارسال پیامک

بسم الله الرحمن الرحیم

لیست سیاه (Black List) در نرم افزار ارسال پیامک

 

پیش نیاز ها:

آموزش مدیریت مخاطبین

آموزش ارسال پیامک انبوه

 

فهرست مطالب

فصل اول: لیست سیاه (block List) چیست؟

فصل دوم: کاربرد لیست سیاه (بلاک لیست) در نرم افزار ارسال پیامک اسکناس

فصل سوم: آموزش تعریف لیست سیاه در نرم افزار ارسال پیامک اسکناس

 

 

 

فصل اول: لیست سیاه (block List) چیست؟

به صورت مختصر لیست سیاه یعنی فهرست افرادی است که مایل به ارتباط با آنان نیستیم.

به عنوان مثال نرم افزار های تلفن همراهی مخصوص بلک لیست طراحی شده اند که شما می توانید با استفاده از آن نرم افزار ها شماره هایی که برای شما ایجاد مزاحمت می کنند در لیست سیاه قرار دهید تا در صورتی که برای شما پیامک ارسال کردند و یا با شما تماس گرفتند نرم افزار مربوطه به طور خودکار پیامک ها و تماس های این شماره ها را مسدود کند.

لیست سیاه تقریبا در تمامی تکنولوژی های ارتباطی مانند ایمیل، یاهو مسنجر، تلگرام (همه شبکه های مجازی)، پیامک و... کاربرد دارد.

به عنوان مثال وقتی در تلگرام از طرف فرد ناشناسی برای اولین بار برای شما پیامی ارسال می گردد. بالای پنجره چت یک گزینه به نام Report Spam ظاهر می گردد و شما می توانید در صورتی که این فرد برای شما مزاحمت ایجاد کرده است او را به لیست سیاه خود منتقل کنید تا دیگر نتواند به شما پیام ارسال کند.

 

فصل دوم: کاربرد لیست سیاه (بلاک لیست) در نرم افزار ارسال پیامک اسکناس

لیست سیاه در نرم افزار ارسال پیامک انبوه اسکناس مفهوم دیگری دارد...

کاربرد اصلی نرم افزار اسکناس ارسال پیامک انبوه (تبلیغاتی یا اطلاع رسانی) می باشد و موضوع دریافت پیامک کم رنگ تر است.

هر چند در نرم افزار اسکناس دریافت پیامک کمرنگ تر است ولی اهمیت دریافت پیامک در این است که اکثر پیامک های دریافتی مرتبط با پیامک تبلیغاتی یا اطلاع رسانی است که ما ارسال کردیم و معمولا کسانی که به شماره ما پیامک ارسال می کنند و پیامک آنان برای ما بسیار مهم است.

در نتیجه لیست سیاه به آن مفهومی که در بالا گفته شد برای ما اهمیتی ندارد زیرا ما می خواهیم تمامی پیامک های مشتریان را دریافت کنیم.

مفهوم لیست سیاه در نرم افزار ارسال پیامک اسکناس عدم دریافت پیامک نیست بلکه عدم ارسال پیامک است.

فرض کنید مخاطبی از اینکه شما برای او پیامک ارسال می کنید ناراضی است. در این صورت شما می توانید شماره او را در لیست سیاه قرار دهید تا دیگر پیامکی برای او ارسال نگردد.

همچنین همانطور که می دانید یکی از امکانات نرم افزار ارسال پیامک با موم GSM اسکناس امکان پاسخ خودکار به پیامک های دریافتی می باشد. در صورتی که شماره ای در لیست سیاه قرار داده شود برای آن شماره پاسخ خودکار نیز ارسال نمی گردد.

 

به طور خلاصه به شماره هایی که در لیست سیاه نرم افزار ارسال پیامک انبوه اسکناس قرار می گیرند پیامکی ارسال نمی گردد ولی پیامک های دریافتی از آنان قابل مشاهده است.

 

فصل سوم: آموزش تعریف لیست سیاه در نرم افزار ارسال پیامک اسکناس

مانند تصویر زیر وارد پنجره گزارش پیام های دریافتی شوید:

 

 

 

سپس مانند تصویر بالا شماره فرستنده دلخواه را انتخاب کنید و بر روی گزینه "افزودن به لیست سیاه" کلیک کنید تا شماره تلفن مورد نظر به لیست سیاه اضافه گردد و دیگر برای این شماره پیامکی ارسال نگردد.

در صورتی که تمایل دارید به صورت دستی شماره ای به لیست سیاه اضافه کنید و یا اینکه شماره ای را از لیست سیاه حذف کنید مانند  از منوی "سایر" گزینه "مدیریت لیست سیاه" را انتخاب نمایید:

 

 

 

همانطور که در تصویر مشخص است، در این پنجره می توانید شماره های دلخواهتان را به صورت دستی به لیست سیاه اضافه کنید و یا شماره هایی را از لیست سیاه حذف نمایید.

 

برچسب ها:

ليست سياه , پاسخ خودكار , دريافت پيامك , ارسال پيامك