پاسخ خودكار به پيامك هاي دريافتي در نرم افزار ارسال پيامك انبوه با مودم جي اس ام (GSM)

مشاهده امکانات و توضیحات نرم افزار اسکناس


پاسخ خودكار به پيامك هاي دريافتي در نرم افزار ارسال پيامك انبوه با مودم جي اس ام (GSM)

پاسخ خودكار به پيامك هاي دريافتي در نرم افزار ارسال پيامك انبوه با مودم جي اس ام (GSM)

بسم الله الرحمن الرحیم

پاسخ خودکار به پیامک های دریافتی در نرم افزار ارسال پیامک انبوه با مودم جی اس ام (GSM)

 

پیش نیاز ها:

آموزش مدیریت مخاطبین

آموزش ارسال پیامک انبوه

 

فهرست مطالب

فصل اول: پاسخ خودکار به پیامک های دریافتی چیست؟

فصل دوم: کاربردهای پاسخ خودکار به پیامک دریافتی

فصل سوم: آموزش تعریف پاسخ خودکار به پیامک های دریافتی

فصل چهارم: مشکل غلط املایی، تفاوت حروف فارسی مانند "ی" و اعداد فارسی و لاتین در کیبورد های متفاوت

 

 

 

فصل اول: پاسخ خودکار به پیامک های دریافتی چیست؟

همانطور که می دانید نرم افزار ارسال پیامک انبوه اسکناس امکان دریافت پیامک را دارد و کاربر قادر به مشاهده پیامک های دریافتی می باشد.

اما پاسخ خودکار به پیامک های دریافتی به این معنی است که در نرم افزار ارسال پیامک انبوه اسکناس تنظیماتی انجام دهید که نرم افزار به طور خودکار نسبت به پیامک هایی که از شماره های گوناگون دریافت می کند پاسخی به صورت پیامک ارسال کند.

به عنوان مثال می توانید در نرم افزار ارسال پیامک انبوه اسکناس تعریف کنید که هر گاه پیامکی با متن "محصولات" از مخاطبی دریافت شد به طور خودکار پیامکی جهت معرفی محصولات به همان مخاطب ارسال شود.

 

فصل دوم: کاربردهای پاسخ خودکار به پیامک دریافتی

امکان پاسخ خودکار به پیامک های دریافتی کاربردهای بسیار جالبی دارد.

 

مثال شماره 1:

فرض کنید می خواهید با استفاده از نرم افزار ارسال پیامک انبوه اسکناس برای 100 هزار مخاطب که شماره تلفن همراه آنها را دارید پیامک تبلیغاتی ارسال کنید و کسب و کار خود را معرفی کنید.

در صورتی که بخواهید جزئیات و توضیحات کاملی در مورد کسب و کار خود به این افراد ارسال کنید مطمئنا پیامک شما چند صفحه ای و طولانی خواهد شد و در نتیجه هزینه ارسال پیامک شما چند برابر خواهد شد. اما اگر کلیات کسب و کار خود را ارسال کنید نیز ممکن است نتوانید آن طور که مایلید کسب و کار خود را شرح داده و یا تمام خدمات و محصولات خود را معرفی کنید و یا حتی ممکن است برخی افراد به درستی خدمات و محصولات شما را درک نکنند و نیاز به توضیح بیشتر داشته باشند.

حال باید کدام را انتخاب کرد؟

اگر شرح کاملی از خدمات خود ارائه دهیم و برای هر 100 هزار نفر پیامک طولانی با توضیحات کامل ارسال کنیم هزینه تبلیغات بسیار بالا می رود!!!

اگر مختصر توضیحی در مورد خدمات خود ارائه دهیم و برای هر 100 هزار نفر پیامک کوتاه با توضیح مختصر ارسال کنیم هزینه تبلیغات کم می شود اما ممکن است نتوانیم مشتری را قانع کنیم!!!

در این صورت چه باید کرد؟؟

نرم افزار ارسال پیامک انبوه اسکناس پیشنهاد می کند از امکان پاسخ خودکار به پیامک دریافتی ارسال کنید.

برای حل این موضوع کافی است برای 100 هزار نفر یک پیامک کوتاه و مختصر ارسال کرده و در پایان آن عبارت "برای توضیحات بیشتر عدد 1 را ارسال کنید" را بنویسیدو

ولی قبل از ارسال پیامک در نرم افزار ارسال پیامک انبوه با مودم جی اس ام (GSM) اسکناس یک پاسخ خودکار تعریف کنید به این صورت که هرگاه پیامکی دریافت کردیم که متن آن عدد "1" بود پاسخ خودکاری برای آن ارسال شود. یعنی در پاسخ خودکار همان پیامک طولانی که توضیحات کاملی در مورد کسب و کارمان ارائه می دهد را قرار می دهیم.

 

مثال شماره 2:

فرض کنید شما محصولاتی را برای فروش ارائه می دهید و مشتریان نیاز دارند که قیمت روز محصولات را از شما بگیرند.

اگر بخواهید برای تمامی مشتریان خود لیست قیمت کامل خود را به صورت پیامکی ارسال کنید مسلما هزینه بالایی برای شما خواهد داشت.

در این صورت بهتر نیست به مشتریان بگوییم برای اطلاع از قیمت هر محصول نام همان محصول را پیامک کنید تا قیمت و توضیحات آن برای شما ارسال شود؟؟

 

امکان پاسخ خودکار به پیامک دریافتی کاربردهای بسیار فراوانی دارد که نسبت به کسب و کار و استفاده شما از "نرم افزار ارسال پیامک با سیم کارت اسکناس" متغیر است.

 

فصل سوم: آموزش تعریف پاسخ خودکار به پیامک های دریافتی

برای تعریف پاسخ های خودکار در پنجره اصلی نرم افزار ارسال پیامک انبوه با کامپیوتر اسکناس منوی "فوق حرفه ای" را باز نموده و سپس گزینه "مدیریت پاسخ های خودکار" را انتخاب نمایید:

 

 

پس از کلیک بر روی گزینه "مدیریت پاسخ های خودکار" پنجره زیر باز می گردد:

 

 

برای تعریف پاسخ خودکار جدید بر روی دکمه با تصویر "+" کلیک کنید:

 

 

پس از کلیک بر روی دکمه "افزودن پاسخ خودکار" پنجره زیر باز می شود:

 

 

همانطور که متوجه شدید این پنجره شبیه پنجره ارسال پیامک معمولی است با این تفاوت که قسمتی به نام "پاسخ خودکار" به آن اضافه گردیده است:

 

 

در قسمت "عبارت کلیدی" باید متن پیامک دریافتی را وارد کنید که می خواهید برای آن پاسخ ارسال کنید. به عنوان مثال اگر در قسمت عبارت کلیدی متن "توضیحات" را وارد کرده و نوع مقایسه را بر روی "پیام دریافتی دقیقا برابر عبارت کلیدی" تنظیم کنیم پاسخ خودکار فقط برای کسانی که عبارت "توضیحات" را برای شما بفرستند ارسال می گردد.

به تصویر زیر دقت کنید:

 

 

 

 

با اقداماتی که در تصویر بالا انجام دادیم اگر بر روی دکمه تایید کلیک کنیم پاسخ خودکار ما ثبت می شود و از این پس هر گاه فردی عبارت "توضیحات" را برای ما ارسال کند، نرم افزار ارسال پیامک انبوه اسکناس به طور خودکار متن زیر را برای همان شماره ارسال می نماید:

"شما با استفاده از نرم افزار ارسال پیامک انبوه اسکناس می توانید پیامک های تبلیغاتی و اطلاع رسانی ارسال نمایید و به دلیل استفاده از مودم جی اسم (GSM) پیامک های شما با شماره خودتان ارسال می گردد و مسدود نمی شود.

یعنی پیامک شما حتی برای کسانی که پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند نیز ارسال می گردد."

 

پس از کلیک بر روی دکمه در صورتی که همه چیز مرتب باشد تصویر زیر ظاهر می گردد:

 

 

و در پنجره "مدیریت پاسخ های خودکار" سطری به جدول اضافه می شود:

 

 

لازم به ذکر است شما می توانید با کلیک بر روی دکمه "مداد" و "سطل" اقدام به ویرایش یا حذف پاسخ خودکار نمایید.

 

نوع مقایسه در پاسخ خودکار:

هنگام ثبت پاسخ جدید قسمتی به نام "نوع مقایسه" وجود دارد:

 

 

این قسمت شامل گزینه هایی است که یکی یکی آنها را توضیح می دهیم:

 

پیام دریافتی دقیقا برابر عبارت کلیدی:

اگر نوع مقایسه را بر روی این گزینه تعریف کنید پیام دریافتی باید دقیقا با عبارتی باشد که در قسمت "عبارت کلیدی" وارد نموده اید تا برای آن پاسخ ارسال شود.

به عنوان مثال اگر در قسمت عبارت کلیدی کلمه "توضیحات" را وارد کرده اید و مشتری کلمه "توضیحات بیشتر" را برای شما ارسال کند جوابی برای مشتری ارسال نمی گردد.

 

پیام دریافتی شامل عبارت کلیدی:

اگر نوع مقایسه را بر روی این گزینه تعریف کنید لازم نیست پیام دریافتی دقیقا برابر با عبارت کلیدی باشد بلکه اگر عبارت کلیدی در متن پیامک دریافتی وجود داشته باشد برای آن پاسخ ارسال می گردد.

به عنوان مثال اگر در قسمت عبارت کلیدی کلمه "توضیحات" را وارد کرده باشید و مخاطبی به شما متن "سلام لطفا در مورد محصول خود توضیحات بیشتری ارائه دهید" پیامک کند به دلیل وجود کلمه "توضیحات" در متن پیامک مشتری برای او پاسخ خودکار ارسال می گردد.

 

برابر با هر کدام از عبارات کلیدی:

با انتخاب این گزینه می توانید در قسمت عبارت کلیدی چند عبارت را وارد نمایید (عبارت ها را با "&" از هم جدا کنید) و پیامک دریافتی اگر برابر یکی از این عبارات باشد برای آن پاسخ خودکار ارسال می گردد.

به عنوان مثال می توانید در قسمت عبارت کلیدی متن "توضیحات&جزئیات&توضیح&کامل&توضیحات کامل" را تایپ کنید و هر گاه مشتری پیامکی بدهد که برابر یکی از این کلمات باشد برای او پاسخ تعریف شده ارسال می گردد.

 

شامل هر یک از عبارات کلیدی:

با انتخاب این گزینه نیز می توانید در قسمت عبارت کلیدی چند عبارت را وارد نمایید (عبارت ها را با "&" از هم جدا کنید) و پیامک دریافتی اگر شامل یکی از این عبارات باشد برای آن پاسخ خودکار ارسال می گردد.

به عنوان مثال می توانید در قسمت عبارت کلیدی متن "توضیحات&جزئیات&توضیح&کامل&توضیحات کامل" را تایپ کنید و هر گاه مشتری پیامکی بدهد که شامل یکی از این کلمات باشد برای او پاسخ تعریف شده ارسال می گردد.

 

شامل تمامی عبارات کلیدی:

با انتخاب این گزینه نیز می توانید در قسمت عبارت کلیدی چند عبارت را وارد نمایید (عبارت ها را با "&" از هم جدا کنید) و پیامک دریافتی اگر شامل همه این عبارات باشد برای آن پاسخ خودکار ارسال می گردد.

به عنوان مثال می توانید در قسمت عبارت کلیدی متن "توضیحات&دقیق" را تایپ کنید و هر گاه مشتری پیامکی بدهد که شامل همه این کلمات باشد برای او پاسخ تعریف شده ارسال می گردد. مثلا اگر مشتری پیامک بدهد "سلام لطفا توضیحات را ارسال کنید" برای او پاسخ ارسال نمی شود چون کلمه دقیق در متن پیامک مشتری وجود ندارد.

 

فصل چهارم: مشکل غلط املایی، تفاوت حروف فارسی مانند "ی" و اعداد فارسی و لاتین در کیبورد های متفاوت

یکی از بزرگترین مشکلاتی که اکثر کاربران هنگام استفاده از امکان تعریف پاسخ خودکار در نرم افزار های پیامک رسان و یا پنل های اینترنتی به آن بر می خورند مشکل غلط املایی یا تفاوت حروف و اعداد در کیبورد های متفاوت است.

 

اعداد فارسی و لاتین:

حتما به پیامک های تبلیغاتی بر خورده اید که آخر آنها نوشته شده است: "برای سفارش عدد 1 لاتین را ارسال کنید"

و شاید در توضیحات نظرسنجی های پیامکی تلویزیون (مانند برنامه نود) دیده اید که تاکید دارند عدد ارسالی شما لاتین باشد.

تاکنون از خود پرسیده اید منظور از لاتین چیست؟ مگر اعداد هم فارسی و انگلیسی دارد؟؟؟

پاسخ این است که بله اعداد نیز فارسی و انگلیسی دارند یعنی اگر در هنگام تایپ پیامک، کیبورد شما فارسی باشد و عدد 1 را تایپ کنید با وقتی کیبورد انگلیسی باشد و عدد 1 را تایپ کنید متفاوت است.

علت اینکه اکثر پیامک های تبلیغاتی و یا نظرسنجی ها تاکید دارند شما عدد را به لاتین ارسال نمایید نیز همین تفاوت است.

زیرا آنها در نرم افزار خود عدد "1" لاتین را کلمه کلیدی قرار داده اند و اگر عدد "1" فارسی برای آنها ارسال شود نرم افزار مورد نظر نمی تواند تشخیص دهد.

 

 

عدم استفاده از حروف:

تاکنون از خود پرسیده اید چرا اکثر نظرسنجی ها برای رای گیری از اعداد استفاده می کنند؟ مثلا وقتی پاسخ نظرسنجی "بله" یا "خیر" هست چرا از شما نمی خواهند برای شرکت در نظرسنجی کلمه "بله" یا "خیر" را ارسال کنید؟؟؟

شاید ندانید اما برخی حروف تکراری در فرهنگ لغت کیبورد تعریف شده است که می تواند مشکل ساز شود!!

به عنوان مثال حرف "ی" با حرف "ی" متفاوت است، برخی کیبورد های فارسی از "ی" و برخی دیگر از "ی" استفاده می کنند.

و یا مثلا حرف "ک" با حرف " ک" متفاوت است.

برای همین از اعداد به جای کلمات استفاده می شود. زیرا نرم افزار های مدیریت پیامک های دریافتی موجود در بازار اکثرا نمی توانند تشخیص دهند که اگر کلمه "خیر" با "ی" یا با "ی" تایپ شود هر دو یک معنی دارد.

 

 

رفع این مشکلات در نرم افزار ارسال پیامک انبوه اسکناس

مفتخریم اعلام کنیم نرم افزار ارسال پیامک انبوه اسکناس جزء معدود نرم افزار هایی (و شاید تنها نرم افزاری) است که این مشکل را رفع کرده است.

لازم نیست نگران این موضوعات باشید زیرا نرم افزار اسکناس به طور خودکار این مشکل را رفع می کند و مهم نیست پیامک دریافتی با اعداد لاتین باشد یا اعداد فارسی، همچنین اهمیتی ندارد که عبارات دریافتی با کدام "ی" یا "ک" تایپ شوند.

 

 

 

برچسب ها:

ارسال اس ام اس گروهي , ارسال پيامك انبوه تبليغاتي , ارسال پيامك تبليغاتي با جي اس ام مودم , ارسال پيامك انبوه با گوشي , ارسال پيامك انبوه با سيم كارت , پيامك انبوه تبليغاتي بدون مسدودي , ارسال پيامك تبليغاتي بدون مسدودي , ارسال خودكار , ارسال پاسخ خودكار , دريافت پيامك