آموزش ثبت سريع فاكتور خريد قطعه در صورت كسري در انبار

مشاهده امکانات و توضیحات نرم افزار اسکناس


آموزش ثبت سريع فاكتور خريد قطعه در صورت كسري در انبار

آموزش ثبت سريع فاكتور خريد قطعه در صورت كسري در انبار

بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش ثبت سریع فاکتور خرید قطعه در صورت کسری در انبار

 

پیش نیاز ها:

آموزش سطح 1 نرم افزار حسابداری فروشگاهی، شرکتی اسکناس

آموزش سطح 1 نرم افزار مدیریت تعمیرگاه، خدمات و خدمات پس از فروش اسکناس

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

فصل اول: تنظیمات خرید سریع قطعه در نرم افزار مدیریت تعمیرات اسکناس

فصل دوم: نحوه ثبت سریع فاکتور خرید هنگام ثبت قطعه بر روی دستگاه تعمیری

 

 

 

مقدمه

این آموزش مخصوص اشخاصی است که موجودی انبار قطعات برایشان مهم است و همیشه علاوه بر ثبت قطعه و اجرت بر روی دستگاه تعمیری فاکتور خرید قطعات خود را نیز ثبت می کنند.

کسانی که فاکتور خرید قطعات خود را ثبت نمی کنند و فقط از قسمت های مربوط به تعمیرات نرم افزار اسکناس استفاده می کنند نیازی به مطالعه این آموزش ندارند

در صورتی که تمایل داشته باشید آمار و گزارش دقیق موجودی انبار قطعات خود را داشته باشید باید فاکتور خرید قطعات خود را را ثبت کرده سپس هنگام نیاز قطعات مورد نظر را بر روی دستگاه های تعمیری دلخواه استفاده کرده و ثبت کنید. همانطور که می دانید وقتی فاکتور خرید برای یک جنس مانند قطعه ثبت شود موجودی آن افزایش می یابد و وقتی فاکتور فروش برای آن ثبت کنیم یا آن را برای تعمیر دستگاه تعمیری استفاده کنیم از موجودی قطعه مورد نظر کسر می گردد.

نحوه ثبت فاکتور فروش یا خرید در آموزش سطح 1 نرم افزار حسابداری گفته شده است. همچنین در آموزش سطح 1 نرم افزار تعمیرات نحوه ثبت قطعات مصرفی و اجرت خدمات بر روی دستگاه تعمیری بیان شده است.

در این آموزش مطلب مهم جدیدی بیان نشده است بلکه این آموزش باعث بالا رفتن سرعت ما در ثبت فاکتور خرید قطعه می شود.

فرض کنید یک قطعه را در انبار ندارید و هنگام تعمیر یک دستگاه تعمیری آن قطعه را خریده و بر روی دستگاه ثبت می کنید. اکنون در روش معمولی ابتدا باید فاکتور خرید قطعه را ثبت کرده سپس در قسمت "ثبت قطعه و اجرت" قطعه مورد نظر را بر روی دستگاه تعمیری ثبت کنید.

شما در این آموزش یاد می گیرید چگونه به راحتی هنگام ثبت قطعه برای دستگاه تعمیری خیلی سریع فاکتور خرید قطعه یا قطعات مورد نظر را نیز ثبت کنید.

 

 

فصل اول: تنظیمات خرید سریع قطعه در نرم افزار مدیریت تعمیرات اسکناس

وارد آیتم 820 منوی اصلی شوید:

 

 

سپس مانند تصویر زیر سربرگ "تعمیرگاه" را انتخاب نمایید:

 

 

 

همانطور که می بینید گزینه "خرید سریع قطعه در صورت کسری" به طور پیش فرض غیر فعال است برای فعالسازی ثبت سریع فاکتور خرید قطعه، این گزینه را بر روی "اختیاری" یا "اجباری" قرار دهید.

اگر "خرید سریع قطعه" فعال باشد هر بار که قطعه ای بر روی دستگاه تعمیری ثبت نمایید در صورتی که آن قطعه در انبار موجود نباشد نرم افزار متوجه می شود که فاکتور خرید قطعه را ثبت نکردید و پنجره ای باز می گردد که در آن می توانید قیمت خرید و فروشنده قطعه را مشخص نمایید تا نرم افزار به صورت خودکار فاکتور خرید قطعه را ثبت نماید.

توجه کنید که اگر گزینه "خرید سریع قطعه در صورت کسری" در حالت "اختیاری" تنظیم شود وقتی قطعه ای بر روی یک دستگاه ثبت نمایید و آن قطعه در انبار موجود نباشد پنجره خرید سریع قطعه باز می گردد ولی شما می توانید آن را لغو کنید و خرید قطعه را بعدا دستی ثبت کنید. اما اگر این گزینه را در حالت "اجباری" تنظیم نمایید. هنگام ثبت قطعه ای که موجودی ندارد بر روی دستگاه تعمیری باید حتما همانجا فروشنده قطعه را نیز مشخص نمایید.

 

معمولا کسانی که در کار تعمیرات هستند بیشتر قطعات خود را از یک جا خرید می کنند. اگر شما نیز جزء دسته افرادی هستید که قطعات مورد استفاده خود را بیشتر اوقات از یک فروشگاه می خرید بهتر است حساب این فروشگاه را در قسمت "فروشنده پیش فرض" انتخاب نمایید تا هنگام ثبت سریع فاکتور خرید قطعه سرعتتان بیشتر شود.

 

فصل دوم: نحوه ثبت سریع فاکتور خرید هنگام ثبت قطعه بر روی دستگاه تعمیری

نحوه ثبت قطعه و اجرت بر روی دستگاه تعمیری در آموزش سطح 1 نرم افزار تعمیرات اسکناس به طور کامل بیان شده است و نیازی به توضیح مجدد نیست.

بعد از فعال سازی "خرید سریع قطعه در صورت کسری" در قسمت تنظیمات نرم افزار، هرگاه اقدام به ثبت قطعه ای بر روی دستگاه تعمیری بنمایید در صورتی که قطعه مورد نظر در موجودی انبار نرم افزار موجود نباشد پنجره "خرید سریع قطعه" باز می گردد:

 

 

 

در این پنجره باید فروشنده قطعه (حساب کسی که از او قطعه را خریداری کرده اید) را مشخص نموده سپس در صورت دلخواه قیمت خرید را تغییر دهید و بر روی "خرید قطعه" کلیک نمایید.

با این کار به راحتی فاکتور خرید قطعه به صورت خودکار ثبت می گردد و دیگر نیازی نیست قبل از ثبت قطعه بر روی دستگاه تعمیری ابتدا فاکتور خرید آن را به صورت دستی ثبت نمایید بلکه نرم افزار مدیریت تعمیرات اسکناس این کار را به صورت خودکار انجام می دهد.

در صورت تمایل می توانید در این پنجره تاریخ خرید قطعه را نیز تغییر دهید یا اگر چند انبار دارید انبار دلخواه را نیز انتخاب کنید.

حتی اگر هزیه قطعه را به صورت نقد به قطعه فروش پرداخت کرده اید می توانید با انتخاب گزینه "پرداخت نقد هزینه به قطعه فروش" پرداخت نقد خود را نیز ثبت کنید.

 

 

برچسب ها:

ترفند هاي تعميرگاه , ثبت سريع فاكتور