آموزش چاپ چک در نرم افزار حسابداری اسکناس

مشاهده امکانات و توضیحات نرم افزار اسکناس


آموزش چاپ چک در نرم افزار حسابداری اسکناس

آموزش چاپ چک در نرم افزار حسابداری اسکناس

بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش چاپ چک در نرم افزار حسابداری و مدیریت مالی اسکناس

 

پیش نیاز ها:

آموزش سطح 1 نرم افزار حسابداری فروشگاهی، شرکتی اسکناس

 

 

چاپ چک، هم می تواند هنگام ثبت فاکتور خرید یا فاکتور فروش انجام گردد، هم می تواند بعد از ثبت فاکتور در هر زمان دلخواه دیگر انجام گردد.

برای چاپ چک یک پرینتر معمولی سیاه و سفید کافی است.

آموزش چاپ چک هنگام ثبت فاکتور خرید:

در پنجره ثبت فاکتور خرید همانطور که در آموزش سطح 1 نرم افزار حسابداری گفته شده اقلام خریداری شده را ثبت کرده و سپس چک پرداختی را ثبت می کنیم:

در این قسمت برای وورد به پنجره چاپ چک به دو روش می توانیم اقدام کنیم.

روش اول (استفاده از ماوس): بر روی چک ثبت شده در جدول (با رنگ قرمز مشخص شده است) راست کلیک کرده و گزینه "چاپ چک" را لیست باز شده انتخاب کنیم.

روش دوم (بدون استفاده از ماوس): کلید F3 را بر روی کیبورد بزنید تا جدول ثبت انتخاب شود. بعد از انتخاب سطر چک ثبت شده (با رنگ قرمز مشخص شده است) کلید F8 را بزنید تا وارد پنجره چاپ چک نرم افزار حسابداری و مدیریت مالی اسکناس شوید.

هرکدام از دو روش بالا شما را به پنجره زیر هدایت می کنند:

همانطور که مشاهده می کنید نرم افزار اسکناس به طور خودکار تصویر برگه چک بانکی که از آن چک را پرداخت کرده ایم را نمایش داده و مقادیر چاپی را در جای خودش قرار می دهد.

برای چاپ چک کافی است یک برگه از دسته چک خود کنده و به شکل زیر در ورودی پرینتر خود قرار دهیم:

دقت کنید که حتما برگه چک شما باید طبق تصویر بالا در پرینتر قرار گیرد.

نکات:

در صورتی که مقادیر دقیقا جای خودشان چاپ نشدند برای تغییر مکان چاپ مقادیر از کلیک وسط ماوس استفاده کنید و یا بعد از انتخاب مقدار مورد نظر (مثلا تاریخ) از چهار دکمه جهت نمای سمت راست پنجره استفاده کنید.

برای تغییر تصویر چک می توانید از منوی "اطلاعات" گزینه "باز کردن نمونه چک" را زده و سپس تصویر اسکن شده چک مورد نظر را انتخاب کنید.

برای ذخیره تغییرات خود از منوی "اطلاعات" گزینه "ذخیره تنظیمات" را انتخاب کرده و در پنجره باز شده بر روی "ذخیره" کلیک می کنیم.

اگر بانک شما برای سیستم تعریف نشده بود:

اگر تنظیماتی برای بانک شما در سیستم تعریف نشده باشد هنگام ورود به بخش "چاپ چک نرم افزار اسکناس" پیام زیر را دریافت می کنید:

بر روی تایید کلیک کنید تا پنجره چاپ چک به شکل زیر ظاهر گردد:

همانطور که مشاهده می کنید تصویر چک وجود ندارد.

ابتدا یک برگه چک از دسته چک خود بکنید و با استفاده از اسکنر از آن تصویری تهیه کنید.

سپس از منوی "اطلاعات" گزینه "باز کردن نمونه چک" را انتخاب کرده و تصویر چک خود را انتخاب کنید.

اکنون مقادیر چاپی (مانند تاریخ، تارخ به حروف، مبلغ و...) را طبق تصویر چک در جای خود قرار دهید.

نکته: مقادیری که مایل نیستید چاپ شوند مانند "این چک فاقد پشت نویسی است" را می توانید با دابل کلیک حذف کنید.

پس از قرار دادن هر مقدار در جای خود باید تنظیمات چاپ چک خود را ذخیره کنید. پس از منوی "اطلاعات" گزینه "ذخیره تنظیمات" را انتخاب کنید و در پنجره باز شده بر روی "ذخیره" کلیک کنید تا این تنظیمات برای همیشه ذخیره گردند.

 

چاپ چکی که قبلا سندش ثبت شده است:

معمولا چاپ چک در هنگام ثبت فاکتور انجام می گیرد با این حال در هر زمانی شما می توانید با مراجعه به سند ثبت شده چک مورد نظر خود را چاپ کنید.

برای مراجعه به سند ثبت شده وارد آیتم 20 منوی اصلی شوید، شماره سند را تایپ کرده و اینتر بزنید تا سند مورد نظر نمایش داده شود:

سپس بر روی سطر چک مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه چاپ چک را انتخاب کنید تا وارد پنجره چاپ چک شوید.

 

 

 

برچسب ها:

چاپ , چاپ چك , چك و بانك , آموزش چاپ چك , مديريت چك و بانك , چاپ گزارشات , روش هاي چاپ چك , آموزش نرم افزار حسابداري و مديريت مالي اسكناس , نرم افزار حسابداري , نرم افزار فروشگاهي , نرم افزار خدماتي , نرم افزار شركتي , شروع به كار حسابداري , معرفي اجناس , معرفي خدمات , معرفي حساب ها , ثبت فاكتور خريد , ثبت فاكتور فروش , دريافت و پرداخت , مديريت هزينه ها , مديريت چك و بانك , گزارشات پايه , گزارشات حسابداري , چاپ گزارشات , حسابداري موبايل , حسابداري تلفن همراه