خطای تداخلات ثبتی شبکه


خطای تداخلات ثبتی شبکه

خطای تداخلات ثبتی شبکه

بسم الله الرحمن الرحيم

خطاي تداخلات ثبتي شبكه

 

پيش نياز ها:

براي استفاده كنندگان نرم افزار حسابداري اسكناس:

آموزش سطح 1 نرم افزار حسابداري فروشگاهي، شركتي اسكناس

براي استفاده كنندگان نرم افزار مديريت تعميرگاه اسكناس:

آموزش سطح 1 نرم افزار مديريت تعميرگاه، خدمات و خدمات پس از فروش اسكناس

 

 

سوال كاربر

پاسخ كارشناس

 

 

 

سوال كاربر:

وقتي مي خواهم نرم افزار حسابداري اسكناس يك سند خاص را ويرايش يا حذف كنم خطاي زير ظاهر مي گردد:

 

Title: خطای تداخلات ثبتی شبکه

 

خطاي تداخلات ثبتي شبكه:

اين سند از مكان ديگري در حال ويرايش مي باشد.

لطفا پس از چند ثانيه مجددا سعي نماييد.

در صورتي كه مكررا همين پيام را دريافت مي كنيد از منوي امكانات به تنظيمات نرم افزار رفته و در سربرگ شبكه دكمه حذف همه بلوك ها را بزنيد.

 

همچنين وقتي در نرم افزار مديريت تعميرگاه اسكناس مي خواهم اطلاعات پذيرش يك دستگاه تعميري بخصوص را ويرايش كنم و يا براي همان دستگاه قطعه و اجرت ثبت كنم خطاي زير ظاهر مي گردد:

 

Title: خطای تداخلات ثبتی شبکه

 

خطاي تداخلات ثبتي شبكه:

به دليل تداخلات ثبتي در شبكه امكان انجام عمليات وجود ندارد.

لطفا پس از چند ثانيه مجددا سعي نماييد.

در صورتي كه مكررا همين پيام را دريافت مي كنيد از منوي امكانات به تنظيمات نرم افزار رفته و در سربرگ شبكه دكمه حذف همه بلوك ها را بزنيد.

 

وقتي براي رفع مشكل به تنظيمات و سربرگ شبكه رفتم و حذف همه بلوك ها را زدم نرم افزار اخطار داد:

 

Title: خطای تداخلات ثبتی شبکه

 

اخطار:

در صورتي كه به صورت اشتباه از اين امكان استفاده كنيد، ممكن است نرم افزار دچار مشكل شود.

براي ادامه مطمئنيد؟

 

ضمنا موقع حذف يا ويرايش ساير اسناد حسابداري و يا ساير دستگاه هاي تعميري مشكلي ندارم بلكه فقط با يك سند خاص و يك قبض پذيرش خاص اين مشكل را دارم.

 

پاسخ كارشناس:

پاسخ سريع:

اگر فقط يك كامپيوتر داريد و از نسخه تحت شبكه اسكناس استفاده نمي كنيد با خيال راحت حذف همه بلوك ها را بزنيد و مطمئن باشيد دچار مشكل نمي شويد.

در صورتي كه چند سيستم شبكه داريد، در همه كلاينت ها نرم افزار اسكناس را ببنديد و فقط در سرور نرم افزار همچنان باز باشد، سپس حذف همه بلوك ها را بزنيد و مطمئن باشيد دچار مشكل نمي شويد.

 

 

توضيحات بيشتر:

فرض كنيد به عنوان مثال كاربر شماره 1 پشت كامپيوتر شماره 1 نشسته است و در حال ويرايش سند شماره 4 مي باشد. در همان لحظه و قبل از تمام عمليات ويرايش، كاربر شماره 2 از طريق كامپيوتر شماره 2 مي خواهد همان سند شماره 4 را ويرايش نمايد.

در اين صورت خطاي تداخلات ثبتي براي كاربر شماره 2 نمايان مي گردد و كاربر شماره 2 بايد صبر كند تا كار كاربر شماره 1 تمام شده و بعد از آن مي تواند سند شماره 4 را حذف يا ويرايش نمايد.

اما در برخي اوقات ممكن است هيچ كاربري در حال ويرايش سند شماره 4 نباشد ولي هنگام ويرايش اين سند هميشه خطاي تداخلات ثبتي ظاهر شود.

اين اتفاق فقط در يك صورت رخ مي دهد و آن هم اينكه كاربري در حال ويرايش يا حذف سند مورد نظر بوده و در حين كار اتصال كامپيوتر به اطلاعات قطع شده (مثلا برق رفته يا سيستم ريست شده است) در اين صورت سند مورد نظر قفل شده و قفل مي ماند.

در اين مواقع كه خيلي كم اتفاق مي افتد دو راه وجود دارد:

راه اول اينكه چند ساعت صبر كنيم تا به طور خودكار قفل سند مربوطه باز شود.

راه دوم اينكه اگر شبكه داريم اول مطمئن شويم كه نرم افزار اسكناس در همه كامپيوتر ها به غير از سرور بسته است و سپس از سربرگ شبكه موجود در تنظيمات گزينه حذف همه بلوك ها را بزنيم.

 

ضمنا در صورتي كه از نسخه تحت شبكه اسكناس استفاده نمي كنيد مي توانيد در تنظيمات نرم افزار، در سربرگ شبكه و امنيت، گزينه "نكات ايمني و ضروري براي شبكه فعال باشد" را غير فعال كنيد تا هيچگاه اين مشكل پيش نيايد. البته توجه كنيد كه فقط در صورتي كه از نسخه تحت شبكه نرم افزار اسكناس استفاده نمي كنيد مجاز به اين كار هستيد زيرا اگر از نسخه تحت شبكه استفاده مي كنيد و اين گزينه را غير فعال كنيد ممكن است نرم افزار دچار مشكل شود و برخي از اطلاعات حسابداري شما درست ثبت نشوند.

برچسب ها:

خطا , شبكه , خطاي شبكه , تنظيمات شبكه